Minigolf on kõigile sobiv meelelahutus!
See on mäng, kus ühiselt saavad kaasa lüüa emad ja pojad, isad ja tütred, vanaemad ja tütrepojad, vanaisad ja pojatütred. Kuna enamasti mängitakse golfi neljastes seltskondades, siis sobib minigolf ka sõpruskondadele või tööalastele meeskondadele. Minigolf sobib tõesti kõigile, kes saavad ja tahavad golfikeppi käes hoida.
Minigolf on oma suure sugulase nn. päris golfi väiksem ja lõbusam sugulane. Minigolf keskendub golfimängu ühele osale, mida nimetatakse puttamiseks.
Siiski ei tohiks minigolfi segi ajada suurtel looduslikel väljakutel mängitava spordialaga, sest eelkõige on tegu ikkagi meelelahutusega, mida enamasti mängitakse kunstväljakutel.
Tehisvaipadel mängitav minigolf sai alguse eelmisel sajandil hakul küll Suurbritannias, kuid laiema publiku huvi pälvis see Ameerika Ühendriikides.
Euroopa esimene rada avati 1926. aastal Saksamaal, aga enim kasvatasid mängu tuntust rootslased Edwin Norrmann ja Eskil Norman, kes tõid meelelahutuse endaga kaasa reisilt Ameerikasse.
Minigolf on lihtne ja meeleolukas mäng, mis ei vaja eelnevat ettevalmistust ning sellega saavad kõik hakkama. Mõnus on tulla pere või sõpradega üheskoos aega veetma.
MIDA RAJAL SILMAS PIDADA?
- Kui tulete minigolfi mängima esimest korda, siis andke sellest julgelt teada ja administraator annab kiire algõpetuse.
- Kui tulete suurema seltskonnaga, siis moodustage kuni nelja-liikmelised mänguseltskonnad radade läbimiseks.
- Mängu tuleb alustada iga raja tähistatud algusest ning iga järgnev löök tuleb teha sealt, kuhu pall seisma jääb.
- Mängu eesmärgiks on igal rajal saada pall auku võimalikult väheste löökidega.
- Kui löögi tulemusena pall väljub raja piiridest, siis tuleb alustada uuesti raja algusest, kusjuures eelmisi lööke tuleb ka arvestada.
- Kui Park väljakul ei õnnestu palli auku saada 7 löögiga, siis läheb löökide arvuks kirja 8 ning tuleb liikuda järgmisele rajale.
- Kui Wild Wild West väljakul ei õnnestu palli auku saada 12 löögiga, siis läheb löökide arvuks kirja 13 ning tuleb liikuda järgmisele rajale.
- Kui pall jääb täpselt raja äärde, nii et lööki pole võimalik sooritada, siis liigutatakse pall kepilaba pikkuse võrra (10 cm) raja äärest eemale.
- Raja administraator annab mängijatele kaasa mängutabeli (score-card’i), kuhu saab üles märkida iga mängija radade tulemused.
- Radadel tohib mängida ainult selleks ette nähtud keppide ja pallidega, mis antakse välja raja administraatorite poolt.
- Kui mängu käigus on Teie taga kiiremini liikuv seltskond, siis laske nad mööda, et kõik saaksid omale sobivat mängutempot jälgida.
- Küsimuste korral pöörduge meie raja administraatorite poole.